• +90 531 214 59 24
  • info@denizlibilgisayarservisi.com
  • Türkçe

Hard disk tamiri nasıl yapılır?

Ürün Kategorileri

Hard disk tamiri nasıl yapılır?

Denizli bilgisayar servisi ve Denizli bilgisayar tamiri olarak Denizli'ye en iyi hizmeti veriyoruz. 


Hard diskler (notebook hard diskleri yada desktop harddiskleri) yazılımsal ve donanımsal tamirler olarak iki alanda işlem görürler.
Yazılımsal hard disk arızaları sectör onarımları, bios onarımları vb. konularda yapılmaktadır. Harddisk içerisinde bulunan bilgilerin kalıcılığı açısından gayet önemli olup, Denizli teknik servisinden desteği alarak bilgilere ulaşılmasının sağlanması en doğru çözümdür.

Denizli Bilgisayar Servisi Hard Disk Tamiri
Aracı data recovery programları lisanslı tam sürümler halinde satılmakta olup, notebook harddisklerinde ve masaüstü bilgisayar harddisklerinde kullanılabilmektedir.

Harddisk donanımsal arızalarda ise onarım zor ve başarı oranı çok düşüktür. Çok hassas yapıda olan harddiskler disk motorunun devir problemleri ile kafa vurma diye tabir edilen arızalar ile örneklendirilebilir.
Voltaj nedeni ile sigorta görevi gören dirençlerin değiştirilmesi ile harddisk kartının üzerindeki elemanlar ile ilgili değişim ve onarım işlemleri yapılabilmektedir.

Bilgisayar açıkken hareket ettirilmesi halinde bozulma ihtimali vardır. Bu yüzden cihazınız açıkken fazla hareket ettirmemeniz gerekir. Bir yerden başka bir yere taşırken yavaş bir şekilde bırakılması önerilir.
İnternetten sık sık kopma sebepleri nelerdir?

Denizli Bilgisayar Servisi; İnternette sık sık kopmaların yaşanmasının belli başlı nedenleri şunlardır;

1. Adsl modem arızaları
2. Telefon hattı problemleri
3. Adsl modeme gelen voltaj dengesizlikleri
4. Bilgisayar taraflı virüs-trojan-truva atı sorunları
5. Ara bağlantı kablolarında temassızlık
6. Adsl modeme gelen telefon hattındaki sorunlar
7. İnternet hattınızın bağlı olduğu santrallerde problem olması
8. Kullanılan virüs programları
Bu başlıca nedenlerin çözümü için en sağlıklı arıza tespit süreci; bilgisayarınızdan internet bağlantısı koptuğu anda Adsl modemin üzerinde yanan ışıkların kontrolüdür.

Adsl ışığı sabit yanmıyor ise yanıp sönüyor ya da hiç yanmıyor ise; adsl modeminize gelen hat ile ilgili sıkıntı olduğu çok büyük ihtimal ile doğru tespit olacaktır. Küçük bir ihtimal adsl modem arızasıdır.
Sıklıkla yaşanan sorun ara bağlantı kablolarının temassızlığı yada kabloda kırılmalarıdır.Ayrıca bilgisayarınızın donanımsal özelliklerine uygun olmayan virüs programlarıda kopmalara neden olmaktadır.